• Witaj na forum!

Zasady Forum
REGULAMIN FORUM

Zasady Ogólne

1. Poniższy regulamin jest obowiązującym na forum. Od nikogo nie będziemy egzekwować wyuczenia się go na pamięć, ale pamiętaj, że nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

2. Nie przezywamy, nie poniżamy, nie gnębimy innych użytkowników. W miarę możliwości pomagamy i wspieramy każdego, niezależnie od rangi, wieku, przekonań czy ilości napisanych postów.

3. Zarówno zwykły użytkownik, jak moderator czy administrator czasami się mylą. Jeżeli czujesz się przez kogokolwiek pokrzywdzony, napisz wiadomość prywatną do administratora lub któregoś z moderatorów, albo porusz temat w dziale "Sprawy Forum".

4. Nie ma obowiązku podania prawdziwych danych przy rejestracji, jednak zabronione jest używanie cudzych - a więc "podszywanie się" pod jakąkolwiek realną osobę.

Zasady Pisania Postów

5. Nie dodajemy postów nie wnoszących niczego do dyskusji - "tak", "nie", "fajnie". Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć na zadane przez kogoś pytanie, nie pisz postu w stylu "nie wiem".

6. Nie umieszczamy na forum wpisów, grafik, ani nawet linków mogących być obraźliwymi dla jakiejkolwiek grupy społecznej: niepoprawnych, wulgarnych, nieprzyzwoitych, prześmiewczych - w skrajnych sytuacjach grozi stałym zablokowaniem konta.

7. Użytkownicy proszeni są o przestrzeganie - podstawowych przynajmniej - zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji języka polskiego.

8. Przed założeniem tematu prośba - sprawdź w wyszukiwarce, czy identyczny temat nie był poruszany. Jeżeli nie, albo wydaje ci się, że chodzi ci o coś innego - ok, załóż, nikt cię tutaj za to nie zniszczy.

9. Nie wymagaj od innych, że przed zadaniem pytania przeskanuje całą sieć w poszukiwaniu, czy przypadkiem ktoś gdzieś już o to nie zapytał.

10. Na forum działa system cenzury, który wyrażenia wulgarne zastępuje formami skróconymi (kur[...]). Nie zmienia to faktu, że nadużywanie takich wyrazów będzie kończyć się tymczasową blokadą pisania postów lub (w przypadkach ekstremalnych) stałym usunięciem konta.

Zasady Pozostałe

11. Hydepark jest miejscem, gdzie można pogadać bardziej "na luzie". Nie obowiązują tam zasady:

5),
7),
8),

Wypowiedzi nie muszą trzymać się żadnego konkretnego tematu - "offtopic" tutaj nie istnieje.

12. Galeria jest miejscem, w które każdy może wrzucić zdjęcia jego zdaniem wartościowe. Warunkiem jest wybranie odpowiedniej kategorii oraz umieszczenie opisu tłumaczącego treść zdjęcia.
Przyczyną usunięcia zdjęcia może być bardzo słaba jakość zdjęcia lub treść sprzeczna z punktem 6. regulaminu.

13. Zasady obowiązujące na forum obejmują także ChatBox oraz treść Galerii.

14. Reklama twojego bloga, strony, forum tutaj jest dozwolona, chociażby w podpisie, w formie linku lub grafiki o szerokości nie większej niż 500 pikseli i wysokości nie większej, niż 80 pikseli. Dopuszczalna jest tylko jedna grafika "reklamująca" w podpisie jednego użytkownika.

15. Reklama sklepów i wszystkich stron komercyjnych jest dozwolona wyłącznie w dziale "Sklepy i strony".

16. Rejestracje wielokrotne na jeden adres e-mail nie są możliwe. Jeżeli założyłeś konto, ale w jakiś sposób straciłeś do niego dostęp - skontaktuj się z administratorem (the_walker@op.pl) i opisz swój problem.

17. Regulamin może ulec zmianie, o czym użytkownicy będą powiadomieni w ogłoszeniu przez przynajmniej tydzień po zmianie zasad. Przez dłuższy czas zmiany będą wyróżnione w regulaminie forum.
Jeżeli uważasz dowolny fragment za nieodpowiedni, niepotrzebny, źle sprecyzowany, lub znalazłeś lukę i masz propozycję zmiany, napisz o tym w dziale "Sprawy Forum".


Następstwem niestosowania się do któregokolwiek z punktów regulaminu będzie ostrzeżenie, a w przypadkach skrajnych - usunięcie konta, ew. uniemożliwienie ponownej rejestracji.<strong>Punkt dodatkowy, nieobowiązkowy, aczkolwiek wskazany - przedstaw i przywitaj się w odpowiednim dziale zaraz po rejestracji!

Akceptując zasady podczas rejestracji zobowiązujesz się do ich przestrzegania i rozumiesz konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szkolenia na www.akademiaversum.pl